POLGÁRMESTERI HIVATAL
VÁLASZTÁSI INFORMÁCIÓK
VÁROSUNK
Pályázatok, beruházások
- Csatornafejlesztés
- "Tisztítsuk meg az Országot!"
- ZÖLD Város, Enying
- Vp pályázatok
- TOP Pályázatok
- TOP_PLUSZ
- "Sinkovits Imre" pályázat
- Közbeszerzések
- Energetikai fejlesztések
- Európai Mobilitási Hét
- KEHOP pályázatok
- Helyi foglalkoztatási együttműködések Enying járásban
- RRF pályázatok
- EFOP-3.9.2-16-2017-00001
- ASP
ÖNKORMÁNYZAT
- Enying Város Önkormányzata és Intézményei Alapító okiratai
- Rendelet-tervezetek társadalmi egyeztetésre
- Képviselő-testület tagjai
- Képviselő-testület
- Humán Bizottság, Pénzügyi és Településfejlesztési Bizottság
- Bizottság tagjai
- Képv.testületi jegyzőkönyvek
- Enying Mikrokörzeti Szociális és Gyermekjóléti Intézményi Társulás
- Képv.testületi határozatok
- Helyi hatályos rendeletek
- Népszavazás - 2016
KIEMELT LINKEK
INTÉZMÉNYEK
Local Agenda 21
„Az emberiség, az egyes emberek és társadalmak közvetlenül (vagy a gazdaság révén szükségleteik kielégítése érdekében) természetes környezetükből veszik el azokat a javakat, amelyeket a földi rendszer létezése óta felhalmozott. A fenntarthatóság biztosítása azt kívánja tőlünk, hogy a jelen és jövő generációk létfeltételeihez szükséges természeti és épített környezet minőségét, értékeit megőrizzük.
Ettől a rendszertől az ember annyit és olyan körülmények között vehet el, hogy ne sértse saját létkielégítésének jövőbeli esélyeit.
A fenntartható fejlődés célja mindezek értelmében az emberi társadalom fenntartása. Ebben a feladatban a környezet feltételként jelenik meg, amely azt jelenti, hogy addig a mértékig használhatjuk természetes környezetünk erőforrásait, amíg nem sértjük annak megújulási lehetőségét, azaz eltartó-képességét. A gazdaság a társadalom fenntartásának, és ezen keresztül a környezet használatának eszköze. Ezt az eszközt bölcsen, a társadalom hasznára, a környezet sérelme nélkül kell használnunk. A fenntartható fejlődés célja a növekedéssel ellentétben nem az, hogy nagyobbak legyünk, hanem az, hogy „jobbak”. Amíg a fejlesztés megvalósítása visszahat a környezet minőségére, addig a környezetünk erőforrásai, és állapota meghatározza, hogy az emberiség mit és mennyit vehet el a környezetből fejlődéséhez.”
„A Tanács 1083/2006/EK Rendelete az Európai Regionális Fejlesztési Alapra, az Európai Szociális Alapra és a Kohéziós Alapra vonatkozó általános rendelkezések megállapításáról (továbbiakban: Általános Rendelkezések) a támogatások (egyik, horizontális) alapelveként (17. cikk) határozta meg a fenntartható fejlődés biztosítását. „Az alapok célkitűzéseit a fenntartható fejlődés keretében, valamint a környezet védelme és állapotának javítása céljának a Közösség általi előmozdítása keretében kell megvalósítani, a Szerződés 6. cikkében megállapítottak szerint.”
Fenntarthatónak tekinthető az a fejlesztés, amely tekintettel van a természeti és emberi erőforrásokra – beleértve a természeti értékeket, területeket, tájakat, a biológiai sokféleséget, az emberi egészséget, a társadalmi kohéziót, a demográfiai jellemzőket is –, az épített környezet és a kulturális örökség megóvására és fenntartható módon történő hasznosítására.
Mind a tervezés, mind a megvalósítás és fenntartás időszakában, és szinte az összes vállalt szempont érvényesítése során a következő célokat kell szem előtt tartani:
- Természetes térszerkezet megőrzése
- Természeti erőforrások megőrzése
- Jó környezet- és egészség állapot megőrzése (károsodások elkerülése)
- Közösségek megőrzése (társadalmi felelősségvállalás)
A „fenntartható fejlődés” jegyében szerveződött az 1992-ben Rio de Janeiróban megtartott Környezet és Fejlődés ENSZ konferencia. Fő dokumentumának az Agenda 21 (Feladatok a 21. századra) 28. fejezete foglalkozik a Local Agenda 21-el (LA-21), vagyis a fenntarthatóság lokális programjával.
Az Európai Unió ötödik környezetvédelmi akcióprogramja (1992-2000) a „Fenntarthatóság felé” címet viseli és a fenntartható fejlődés, mint alapkövetelmény az 1997-es EU csúcson Amszterdamban az integráció alapelvei közé is bekerült, sőt ennek szellemében módosították az 1958-as Római Szerződést is, amely az Európai Közösségek jogi alapját adja.
A fenntarthatóság lokális programja társadalom-, és környezetközpontú program, de nem azonos a környezetvédelmi programmal, tekintettel arra, hogy a LA21 a fenntartható fejlődés, a társadalom-természet-gazdaság komplex rendszerét foglalja magában.” – Enying Város Fenntarthatósági Programja 2009-2014
Dokumentumok:
1 Környezeti elemek állapota:
11 Levegőtisztaság védelem
111 Parlagfű elleni védekezés fontossága
112 Az avar és kerti hulladékok nyílttéri égetéséről
113 Tarlóégetés visszaszorítása
12 Vízvédelem
13 Talajvédelem
20 Települési környezet védelem:
21 Települési környezet tisztasága
211 Csapadékvíz elvezetés, bel- és árvízvédelem
212 Ivóvíz ellátás
213 Energiagazdálkodás
214 Zöldterület-gazdálkodás
215 Közlekedés
22 Épített környezet védelme
3 Természeti környezet állapota
31 Természetvédelem
32 Tájvédelem
4 Környezet-egészségügy
5 Önállóan kezelt hatótényezők
51 Települési szilárd hulladék
52 Települési folyékony hulladék
53 Zaj- és rezgésvédelem
54 Oktatás, nevelés, képzés
2012-03-08 13:33:37
BEJELENTKEZÉS
ENYINGI JÁRÁSI HIVATAL
Nyilvántartások
KÖZÉRDEKŰ ADATOK
WHISTLEBLOWER
KÖZLEMÉNYEK
HASZNOS INFORMÁCIÓK
GAZDASÁG
DEUTSCH
KÉPGALÉRIA